| NatureSelf a întrebat:

vreau sa intru inntr-o conversatie cu o fata, si este inconjurata de alte fete, este simpatica, draguta, e foarte frumoasa. Cum ar trebui sai atrag atentia ca vreau ceva de la ea? ca sa nu ma fac nici de ras, si sa par si serios. Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| dydysweet a răspuns:

Pai trebuie sa intri in conversatie cu ea ca sa te observe nu trebuie sa faci ceva iesit din comun numai ca asa-i atragi atentia pentru ca nu stii cum o sa perceapa ea gestul acela. poti sa-ti faci curaj si sa-i ceri id-ul ca sa vb cu ea asa daca vb aproape in fiecare zi cu ea afli lucrurile pe care le aveti in comunu si daca si ea te place dar nu trebuie sa fii foarte evident,nu din prima data cand vb cu ea sa-i spui :te plac, vrei sa ne combinam?, multi fac asa si crede-ma ca nu e cea mai buna metoda.trebuie sa te porti frumos cu ea, sa-i faci complimente etc.nu trebuie sa o fortezi sa-ti raspunda imediat atunci cand ii spui ca o placi, dupa un timp ai sa vezi daca o interesezi sper ca te-am ajutat

| NatureSelf explică (pentru dydysweet):

Mersi pentru sfat.