| edaguler a întrebat:

Vreau sa invat limba turca.Cine stie limba,si e dispus sa ma invete cate ceva, sa dea mesaj pe priv cu ID-ul.

2 răspunsuri:
| Lămâi1 a răspuns:

Buna.
Eu nu stiu limba turca, dar te pot ajuta cu cateva link-uri. Presupun ca te uiti la seriale sau programe pe turca si asta te-a facut sa doresti sa inveti aceasta limba?

Cand am invatat limba japoneza, primul lucru care l-am invatat a fost sa ma prezint (dupa ce am invatat alfabetul lor). Deci am sa-ti dau un link, cum sa te prezinti in turca :

http://www.youtube.com/watch?v=mkWS9Gb2fZA
iar aici sunt mai multe videoclipuri despre. lucrurile esentiale in limba turca xD :
http://www.youtube.com/......p?/results

Bun, ai putea sa iti iei si niste carti cu exercitii, de obicei in el se da cate un CD, si asa vei auzi si tu cum vorbesc, mai multe dialecte, etc.

P.S. : limba este foarte grea, parerea mea, dar mult succes xD!

| edaguler explică (pentru Lămâi1):

Mersi mult de ajutor.si japoneza mi-as dori sa o stiuwinking