| AIRIUS a întrebat:

Buna!
vreau sa mi schimb si eu numele de pe mess,insa as vrea sa mi ramana prietenii? cum sa fac am incercat cu varianta dai click sus la messenger si nu mi s a schimbat decat mie, la prieteni, ramana cu numele care il am.cumva trebuie sa mi schimb id ul atata timp cat cu el ma loghez?

Răspuns Câştigător
| abyssaria a răspuns:

Nu trebuie sa-ti schimbi id-ul. Dupa ce ti-ai schimbat numele, dai sus la Action si apoi Send my contact detail si-i selectezi pe toti din fereastra care-ti apare ( sau pe cine vrei tu). Daca acele persoane or sa-ti accepte noile contacte, or sa li se schimbe numele in cel pe care l-ai pus tu. Daca nu accepta, ramane cel vechi. Iar numele tau nou o sa apare la acele persoane carore ai sa le dai add de acum incolo

1 răspuns:
| MrAnderson a răspuns:

Pai, ca sa iti schimbi numele dai pe meniul Messenger, si mergi la My Contact Details.
In ferestruica aia mica o sa-ti apara casute cu numele tau actual, pe care il poti modifica.
Dupa care faci cum a zis abyssaria, ca sa primeasca si ceilalti noul tau nume.