| Alinastrezariu2380 a întrebat:

Bună! Vreau sa-mi spuneti si mie ce parere aveti despre femeile/adolecetele care fac avort? Ca ex: O fata pe care o cunosc nu vreau sa dau nume a facut avort spontan luand un supliment numit dong quai. Suplimentul pe care ea l-a luat a provocat avortul spontan si ea a venit la mine bucuroasă cu mici dureri cum zicea ea de spate si abdominale ca a reușit sa avorteze acasa doar luând respectivul supliment. Eu cand am auzit asta am rămas complet socata, nu mai stiam ce sa zic, pur si simplu doar ascutam vorbele ei de bucurie ca a reușit sa scape de un suflet

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania avem o lipsa grava de educatie sexuala din toate directiile, fie ca e familie fie ca e scoala. Daca lucrurile astea ar fi cat de cat rezolvate nu ar trebui sa mai avem pareri despre avort.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Avortul spontan este pierderea unei sarcini in primele 20-24 de saptamani dar este vorba de o pierdere involuntara, din cauze naturale. Daca provoci avotul prin orice mijloace NU este avort spontan.

| Alinastrezariu2380 explică (pentru Eireann):

Stiu. Dar intrebarea a fost ce parere ai/au ceilalți de asta. Si totusi daca stai sa te gândesti chiar daca iti doresti sa faci avort spontan prin anumite mijloace si ele au funcționat tot asta înseamnă dar dorit