| Bitzzzz a întrebat:

Buna:* vreau si eu cele mai frumoase scrisori de dragoste pentru iubitul meu!kiss
dau fundita:*.

Răspuns Câştigător
| Andreea_3389 a răspuns:

1 : Pentru o clipă am crezut că ne-am maturizat, că putem trece peste acele lucruri care ne-au furat visele, că putem găsi în această trecere câteva clipe si pentru noi dar m-am înselat! Ce ne împiedică să ne comportăm asa cum simtim, să dăm lepădăm masca artificială care desparte si să găsim câteva clipe de intimitate, să depănăm amintiri…

Nu putem trăi numai din amintiri! Oricât de frumoase, oricât de multe amintirile nu înlocuiesc realitatea. De fapt tu vrei să-ti conservi pe de o parte mediu tău departe de orice ar putea să deranjeze si pe de altă parte să spui „păduri ce-ar fi putut să fie"…Ce-ar fi putut să fie si nu a fost, cine te-a obligat să faci ceva ce nu ti-ai dorit? Poate că ceea ce ne-am dorit fiecare nu era compatibil cu ceea ce am dorit noi sau cu ceea ce se putea, poate că fiecare a cedat ceva din sperante si rezultatul a fost acesta – o lungă perioadă de tăcere…

Nu mai există aceleasi sentimente din partea ta, te-ai consolat prea repede cu gândul renuntării la luptă si flacăra aprinsă în tine atunci a rămas o desartă mocnire ascunsă.

Eu nu m-am putut niciodată consola cu ideea că s-a terminat, că sentimentelor le poti pune stavilă astfel încât acestea să piară în neant.

Ce mi-as dori eu? Ce-as putea să-mi doresc asa încât simtămintele acestea să nu rănească altele mai presus de mine, ale fiintelor născute din fiinta mea, sau cele care atunci când pentru eram în genunchi m-au consolat cu sentimentele lor.

Gresesti când gândesti sau când înfăptuiesti, sau amândouă sunt la fel de rele? Am înfăptuit ambele păcate, am gândit că putem din când în când să ne întâlnim să vorbim, că pasii mei vor merge lângă ai tăi pe aleile aceluiasi parc, că putem dansa un dans care nu l-am dansat niciodată sau că din nou facem dragoste asa cum nu am făcut niciodată. Ne-am întâlnit asa cum nu am mai făcut de mult si am povestit!

Stiu că intrăm în contradictie dar rândurile de mai sus reprezintă ceea ce simt eu, ceea ce îmi doresc eu să se întâmple. Muzica aceea incredibilă a sentimentelor îmi umple sufletul de fericire asteptând o chemare venită de departe…
2: Vreau sa stie toata lumea cat de mult te iubesc, pisoiu meu iubit si scump.In ziua cand ne-am unit vietile,am pasit amandoi pe drumul vietii,am stiut ca voi fi cea mai fericita femeie din lume.Daca vreodata se va intampla sa fim departe unul de altul sa sti ca nimic nu ma va opri sa ajung la tine,chir daca ar fi sa fie mari si tari.TE IUBESC enorm sotiorul meu.
3: Te-am cunoscut in urma cu un an si ceva.Primul lucru ce m-a atras la tine a fost vocea ta calda,fermecatoare.Astept cu nerabdare sa ne intalnim sa-ti cunosc atingerea guzelor,caldura trupului tau,vreau sa faci cu adevarat parte din viata mea.Daca se va rupe totul intre noi din motive fara importanta,daca asa vei vrea tu , pentru. mine ar fi sfirsitul,nu voi mai avea niciodata incredere in cineva.Si cum e sa iubesti pe cineva fara sa-i fi simtit respiratia ...L. te iubesc,te ador
4: As fi fost un suflet pierdut daca nu ne intalneam iubirea mea, o jumatate fara sa imi fi gasit vreodata jumatatea,dar Dumnezeu a vazut durerea din sufletul meu si mi-a daruit cel mai frumos inger mia dariut sufletu pereche,de aceea \"te iubesc\" mai mult ca orice pe lumea asta. TE IUBESC.
5: iubire, traiesc datorita curajului pe care mi-l inspiri . Ma inalt pentru a a te intelege si a descoperi ca viata poate oferi mult mai mult decat pasiune egoista sau pretentii care incep cu EU.Iubesc ceea ce esti, cu o dragoste mai puternica decat distanta, mai tare decat timpul, mai neinduratoare decat ratiunea, in ciuda faptului ca esti distanta timp si ratiune. Nu mai mi-e frica de mine, de sentimente pe care le-am ascuns din teama de vulnerabilitate, mi-e frica doar de mainele care va intensifica dorul dupa tine. Traiesti in fiecare bucatica din mine, in fiecare gand lacrima sau zambet cu care infrunt clipele. Impletesc teama cu singuratatea si te descopar dincolo de ele luptand cu un destin potrivnic,Si daca dragostea e mai puternica decat uitarea, curajul tau , curajul nostru va invinge orice.Cu tine alaturi sunt intreaga, iar inima mea abia suporta atata fericire. Trezesti in mine furtuna, si vant si pasiune si moarte si viata si cant si durere dar simt ca traiesc si ma inalt si cobor cu fiecare bataie a inimii. iubim , traim , ne vom regasi in eternitate iar daca ne vom pierde de-a lungul drumului, eternitatea ne va gasi ea pe noi pentru ca esenta ei se afla in dragostea noastra.
iubirea mea, exist pentru destinul nostru\
6: Sunt un calator in viata care cauta iubirea , Nu stiam ce reprezinta aceasta,pana te-am intalnit pe tine,iubirea mea.Nu credeam ca sunt capabila sa iubesc pe cineva dupa ce viata m-a lovit din plin,aratandu-mi ca nu sunt decat un simplu om,o simpla fiinta care de fapt,ca orice om din lumea asta cauta iubirea,poate chiar fara sa stie , O scrisoare de dragoste,are in general,acelasi fel de exprimare,dar se diferentiata de celelalte prin felul in care stii sa spui:TE IUBESC.Ei bine,eu te iubesc,iar in noaptea aceea din Diakophto,am inteles ce inseamna sa suferi din dragoste.Dincolo de orice cuvinte,dregostea este ceea ce am trait noi,atunci la miezul noptii pe malul marii,pe Sfantul pamant unde filozofii antici greci au ridicat iubirea in slava.Grecia,a fost in noaptea aceea numai a noastra,si luna ne-a fost paznic si martor al iubirii noastre.TE IUBESC!Ti-am spus-o si atunci,ti-o spun si acum,ti-o voi spune in fiecare zi pana ce moartea ne va desparti,pentru a ne reintalni acolo,in adevaratul RAI pe care eu insa il experimentez in fiecare clipa traita alaturi de tine
7: Asteptase destul.
Zilele trecusera fara noima, la fel de anoste si de fumurii si vantul
ravasea, mereu,
sentimente,
si frunze
si lacrimi,
Fiecare clipa era asteptare si fiece cadere de frunza pendula in sufletul
pierdut si ratacit al fetei
care devenise el insusi o infinita asteptare,
Pasi ce rasuna in toamna fumurie fac inima fetei sa bata ritmuri sincopate;
din ce in ce mai aproape, si mai aproape, un mers ce se afunda in tacere,
umpland-o de mister,
se apropie,
se opresc sovaitori,
si inima bate in contratimpuri sincopate ritmuri de jazz-blues-uri ,
Un sunet scurt sacadat de bricheta uzata, o respiratie adanca ce
tradeaza neliniste,
si pasii pornesc din nou ,
Acum il zareste.
Este un tip oarecare, o figura comuna , pare nervos in cautarea lui
febrila.
\"Trage\" cu pofta din tigara aprinsa si se se apropie de fereastra la care
fata asteapta ,
si din nou pasii se opresc ,,
Nelinistea fetei se spulbera
asemeni pufilor de papadie
si asteptarea la fel ,
Ea se indreapta spre batranul pian
si incepe primele acorduri ale \"Sonatei lunii\",
Si muzica se rostogoleste
invaluind tristeti
si fumuriul se transforma-n azuriu
si clipele curg
frumos
si cald
aducatoare de bucurii,
Strainul asculta tacut cautand sa distinga caldura sunetelor si degetele
lui incearca sa bata ritmuri aiurea pe un imaginar pian.
Un pocnet sec de capac de pian si vraja muzicii dispare.Strainul se aseaza
jos pe asfaltul strazii si linistit asteapta ,
Fiece clipa devine asteptare pentru el si fiece frunza desprinsa de pe ram
este asteptare.
Asteapta tacut si ganditor si-ai zice ca s-a transformat intr-o statuie
daca degetele n-ar chinui acelasi ritm aiurea, rasfirate stangaci pe
imaginarul pian.
8: Daca nu ar fi soare, si daca viata se va baza doar pe caldura si lumina dragostei noastre sa stii ca noi vom exista!
Eu voi exista pentru tine, iar tu vei exista pentru mine, si noi vom patrunde in mijlocul universului; dragostea noastra va rasari si va fi vazuta de toti.
9:...o sa mai vedem asaunde scrie nume poti inlocui sper sa-ti placa la fel si lui succes!

1 răspuns:
| dreamgirl16 a răspuns:

"Iubitule,fluturashi pe care mi daruiesti atunci cand ma privesti sunt infiniti iar sentimentele mele pentru tine sunt de indefinit! Te iubesc cu toata fiinta mea,asa cum nu mi-a fost dat sa iubesc decat o data in viata,si as face orice pentru a fii langa tine zi si noapte! Ma doare atat de tare cand nu imi vorbesti, cand nu ma atingi cand nu imi spui ca ma iubesti, iar cand o faci.imi tresare inima ta! Am fost facuta pentru a ma iubii TU,corpul meu a fost creat pentru a fii mereu in bratele tale protectoare, saruta`ma acum,, si uita tot raul dintre noi! Te iubesc.si sa stii.nu voi da niciodata inapoi!"