| IngeriiSuntCool a întrebat:

Vreau si eu niste cuvinte de genul: cuminte- adica cu minte ( cu creier)sau cuminte adica ascultator.

Răspuns Câştigător
| simona223 a răspuns:

Cinema(ala de filme). cine ma?

1 răspuns:
| Fragolita a răspuns:

Deci cu mai multe intelesuri... pai ai: haina [ imbracaminte] si haina [ o persoana rea.thinking ], apoi broasca [animal ] si broasca [ de la usa], apoi toc [ de la pantof] si toc [ de ochelari], spoi mare [ marea. apa ] si mare [ o persona, un lucru mare ]... si multe altele. sper ca te-am ajutat. :*