| mxmsksionutz a întrebat:

vreau si eu sa-mi fac o schimbare la par.sunt satena cu ochi caprui si nu stiu daca mi-ar sta mai bine cu suvite sau vopsit tot...si ziceti-mi si ce culoare sa-mi fac.DAU FUNDAAA

2 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Mai intai suviteaza-te ca sa stii ce, culoare ti se potriveste, iar dupa te poti vopsi.
Poti alege roscat sau un blond ceva.

| pietrean a răspuns:

Mai mult depinde de culoarea tenului, ce culoare de vopsea trebuie sa-ti alegi! Nu stiu ce varsta ai(ai ascuns-o in profil), dar daca ai PESTE 16 ANI, poti folosi si suvitele galbene pe un fond mai inchis(dar nu negru sau roscat inchis), un saten inchis.Nu pot sa-ti spun o nuanta deoarece depinde de la firma la firma, nuantele. Daca ai sub15-16 ani, nu te sfatuiesc sa te vopsesti:vopseaua ataca firul de par, ochii, trebuie mereu sa te vopsesti, din cauza ca se vede urat la radacina dupa1-2 luni!