| SimonaTolea a întrebat:

Buna ziua. Am creat un cont de Facebook nou. Si doresc sa adaug o persoana la prieteni. Am deja 15 prieteni in comun cu persoana, dar nu imi apare opțiunea la ea pe profil sa ii pot da cerere de prietenie. Pe un alt profil chiar dacă sunt doar 4 prieteni comuni se poate da cerere de prietenie. oare din ce cauza?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca acea persoana si-a pus contul pe privat si a selectat sa nu mai primeasca cereri de la necunoscuti, indiferent ca aveti sau nu prieteni comuni.

| lpavel a răspuns:

Pai intra pe pagina acelei persoane si in dreptul numelui si a pozei de profil daca nu apare: Adauga atunci acea persoana ori te-a blocat ori exista o optiune in care a oprit toate cererile de prietenii...

| Dragobeta a răspuns:

Este o setare sa nu se poata adauga prieteni. Dar daca numai de pe profilul tau nu se poate, doar pe tine te-a restrictionat. Nu esti blocata daca o vezi.