| Flcf a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare. Legal, ai voie să filmezi polițiști/jandarmi când vin să te legitimeze și să efectueze un control corporal? Menționez ca de câte zile ma opresc încontinuu, ma și controlează, ultima oara eram cu băiatul meu de 6 luni în parc și cu soția, când m au legitimat și percheziționat jandarmi. Să numai zic nici ca nu sau legitimat și mi-au speriat copilul, pentru simplu fapt ca le-am zis ca nu mi se pare normal ziua amiaza mare ora 12 să vină în parc jandarmi și sa ma legitimeze și sa ma perchezitioneze de parca as fi un hot sau criminal sau etc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fie serioși, nu te ia nimeni așa din senin... Și mai multe zile la rand.

| 1onur a răspuns:

Păi având în vedere că este un spațiul public poți filma pe ori și cine dar cu poliția română ști cum este dacă te uiți și puțin dubios la ei este de ajuns să-ți dea o amendă pentru faptul că "i-ai deranjat"

| 1onur a răspuns:

Este foarte ciudată faptului că au venit Sâte percheziționeze direct în parc în ziua plină la ce anume au considerat că trebuie să fiți controlat fizic? Dece au luat această decizie v-au spus după ce v-au controlat? Ce anume au sesizate că nu este în regulă cu Dumnevoastră de pur și simplu v-au percheziționat a-ți mai avut alte altercație cu cine a anume în trecut? Ați avut probleme cu poliția? Sau ați fost implicată într-un scandal?

| 1onur a răspuns:

Dacă ați avut și alte antecedente în trecut cu poliția poate fi unul din motivele în care ați fost pus la niște întrebări de domni polițiști și un control corporal minor avândă în vedere că s-a întâmplat.de repetate rânduri această percheziții senină cum o explicați Dumnevoastră Domnule este posibil Să fi fost o mică ne înțelege între Dumneavoastră și Domni polițiști