| Niţă Daniela a întrebat:

am o nelamurire si as vrea sa o impartasesc cu voi.
Am o fetita de 8 ani.
La varsta de 4 ani a inceput sa ii creasca par pubian.
Pe la varsta de 6ani i-a iesit par l-a subrat.
La 7 ani i-a venit menstruatia, si acum la 8-9 ani are 1.59
Nu stiu ce sa fac!
Am fost la diferiti medici si mi-au zis ca ea este f. dezvoltata si ca are delegrari hormonale. Acum nu stiu ce sa fac!
Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cazul fetei tale este rarisim, nu vad cine altul te-ar putea ajuta decat un endocrinolog foarte bun. Multa sanatate!

| gabriela a răspuns:

Scrie toate cele descrise pe site Sfatul medicului. Vei primi un raspuns corect si recomandari! Sa auzim de bine!

| εїз a răspuns:

Fata ta este foarte dezvoltată fizic, întradevăr sunt foarte multe cazuri, aşa ceva este foarte rar.
Presupun că doctorul ţi-a dat un tratament de administrare de remedii hemeopate? Iar chestia cu menstruaţia, sigur este o problemă hermonală, şi trebuie să mergi la un medic specialist.
Du-te la un doctor, nu sta pe loc. Când se va face mai mare se va dezvolta foarte mult fizic, şi foarte brusc va avea probleme cu greutatea, plus să numai zic de dereglări menstruale şi scurgeri abudente din cauza hormonilor.
Mergi la un medic endocrinolog specialist, nu sta pe loc.
Pa, pa

| anduta160 a răspuns:

Poate un medic din strainatate te`ar putea ajuta.Sanatate!