| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am o problema.
Eu trebuie sa îmi fac buletinul in Romania, la 13 ani mi-a decedat mama și nu am putut face, iar tatăl meu este cetățean altei țări și de-asta nu vor să-mi facă buletinul. mi-au zis sa vin la 18 ani acum 2 ani când am fost, împlinesc în 12 zile vârstă asta și aș putea face, însă merg sa fac mai devreme buletinul, că m-aș duce mâine să fac și la urgență că am nevoie de el mai rapid. Merge sa depun cerere de mâine pentru să-l fac mai devreme și merge să-mi-l facă mai devreme de 12 august când e ziua mea?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Binenteles!

| AlexandraAle121 a răspuns (pentru lpavel):

Ești sigur? Mie mi-a zis femeia aia unde se fac buletine să vin la 18 ani împliniți, acum 2 ani când am mers, sper sa merge cu 2 săptămâni mai devreme de ziua mea adică mâine merg sa văd sa depun cerere.

| lpavel a răspuns (pentru AlexandraAle121):

90% sigur! Eu mi l-am schimbat cu 5 luni inainte sa expire si nu mi-au zis nimic. Stiu ca nu e ca la tine dar cred ca nu se complica pentru 2 saptamani, deci eu cred ca iti poti depune actele ca oricum nu ai ce pierde. In cel mai rau caz iti vor spune sa te intorci peste 2 saptamani. Tu nu ai ce pierde iar ei nu cred ca se complica pentru cateva zile!

| AlexandraAle121 a răspuns (pentru lpavel):

Am fost acum 2 ore, nu îmi face, după data de 12 august când împlinesc vârsta atunci sa vin să-mi fac buletinul. Aiurea.

| lpavel a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Mda, mai intalnesti si idioti de astia... depinde de ce persoana dai! asta e, astepti atunci. Cel putin ai incercat!