| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! happy
Am o rugăminte,
In data de 3 iulie eu si logodnicul meu Mihai, avem programată cununia civila. Si vrem sa trimitem drept invitație o gogoașa insotita de o poezie, o strofa / rime. Daca cineva talentat mi-ar putea face. Sunt recunoscătoare. Noi suntem de 7 ani împreună si anul acesta in noiembrie facem 8. Si mereu avem întrebări si discuții cand ne căsătorim si cand facem un copil ????
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O singura gogoasa la o familie intreaga?
Nu crezi ca vor interpreta asta ca o bataie de joc?
Gogosile se ofera calde si proaspete si cel putin cate una, de fiecare membru al familiei respective.

| Baida a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuza-ma! Nu vreau sa fiu nepoliticoasă,
Daca ma poti ajuta cu ceea ce am cerut, iti multumesc, daca nu, Abține-te! Te rog sa lasi alte griji pe seama mea. Nu ti-am cerut alte opinii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baida):

Atunci inventeaza-ti fetita poezii si rime, singura.
Cat despre gogosi, poti se le duci si congelate, din partea mea, sau vechi, ca asa ceva nu am vazut pana acum.
Era doar o opinie de bun simt, pe care ai refuzat-o cu nesimtire.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O gogoasa?
Mai pune si o doza de Argus, sa fie pomana intreaga.

| Baida a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce om cu minte îngusta ești.
Apreciază originalitatea.
Sunt sigura ca ai fost invitat pana la varta pe care o ai la o nunta. Si ti-a venit doar cu o foaie( invitație) si ziua buna?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Baida):

Majoritatea invitațiilor au venit cu sticlă de vin, chiar și de la colegii de serviciu.
Da, mai sunt și "goale", adică doar un plic frumos.
Dar gogoașă de 3 lei nu am primit de la nici o nuntă. Decât să faci ceva ieftin, mai bine deloc.
Cum ți s-a mai spus, dacă inviți o familie sau un cuplu, le dai o singură gogoașă?
Dacă le dai două, e și mai dubios laughing
Pune măcar un suc natural, nu gogoașă.
Poate uleiul de la gogoașă va păta și invitația.