| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Am şi eu o problemă mai delicată... Vă rog mult de tot să mă ajutați şi pe mine.
Am facut o prostie când eram mai mică. L-am lăsat pe un băiat să ma filmeze in ipostaze indecente (mă vedeam si la față) el mi-a spus că le ține doar pentru el şi că nu le va arata la nimeni. Nu stiu 100% dacă chiar le-a arătat la cineva, dar mi se pare ca toți prietenii vorbesc despre mine. Si îmi fac mi si mii de gânduri în cap, cum că toată lumea stie. Nu stiu ce sa mai fac, îmi sta gândul doar acolo, nu pot sa ma liniștesc deloc. Simt că o iau razna. Dacă chiar ar fi adevarat asta ce as putea sa fac? Cum as putea să o scot la capăt? Multumesc.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pozele au ajuns pe undeva public atunci poti apela la politie, dar sa ai dovezi ca altfel...

Daca nu, nu stiu ce ai putea sa faci.

Dar iti zic eu, daca arati bine, toti barbatii s-au bucurat cand au vazut pozele, nu te vorbeste niciunu de rau

| Freya1 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci pana nu știu concret.Sa îl întrebi pe el și poate sa ii dai idei si e aiurea.Iar sa începi tu sa vorbești despre asta te dai de gol singura.
Mai bine lași lucurile asa. Daca au văzut doi/trei prieteni cu timpul vor uita și nu vor mai discuta, iar dacă vor apărea imaginile sau te va santaja poti apela la politie.
(Sau cum a spus cineva, sa nu recunoști ca ești tu).

| Hammurabi a răspuns:

Nu faci nimic.
Dacă pozele apar pe undeva și spune cineva că le-a văzut, susții că sunt fake-uri, trucate și tratezi subiectul cu indiferență.
Cu cât îți pasă mai mult și cu cât te agiți mai mult, cu atât ceilalți vor fi convinși că sunt reale.

| Cocoandrei441 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu sunt poze... este un filmuleț...

| Cocoandrei441 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu sunt poze. Este un videoclip... se poate truca si videoclipurile?

| 199onur7 a răspuns:

Mergi la poliție ăla este un nenorocit Adevărată cu Adevărata daca a făcut așa ceva si una ca asta mergi la poliție pe ăla să-l închidă pe viață

| Cocoandrei441 a răspuns (pentru 199onur7):

Nu stiu cu siguranță dacă este adevărat. Este cuvântul meu, împotriva cuvântului lui. El este intr o altă țară acum...

| 199onur7 a răspuns:

Eu nu înțeleg si pe tine de ce te-ai lăsat ma filmată in halul ăla tu chiar cum sa faci așa ceva

| IreneeDiana a răspuns:

1-Îți asumi greseala pe care ai făcut-o și totodată consecințele acesteia
2-Vorbești cu el amiabil și îl intrebi dacă a arătat cuiva, și tot amiabil ii spui sa le șteargă de peste tot…nu merge amiabilitatea, mergi la poliție și fă denunț.
Pe viitor gândește-te la orice pas și orice mișcare pe care vrei să o faci!
O zi frumoasa!

| Cocoandrei441 a răspuns (pentru IreneeDiana):

El mi-a spus că nu a arătat la nimeni. Dar nu il cred

| Cocoandrei441 a răspuns (pentru IreneeDiana):

Multumesc

| IreneeDiana a răspuns (pentru Cocoandrei441):

Cred ca ar fi bine sa ii spui ca dacă vei afla că a vorbit undeva
Vei merge la poliție
Dar când ii vei spune asta sa îl și filmezi in caz de începe sa fie agresiv verbal