| Gba19876 a întrebat:

Bună ziua!
Am următoarea nelămurire:
Locul meu de muncă se află pe o stradă unde sunt construite case.
Pe acea stradă exista locuri de parcare, deocamdată fără plată.
Astăzi mi-a lăsat cineva un bilețel în parbriz, spunându-mi să nu mai parchez în acel loc( eu parcând de mult timp acolo) pentru ca ei au nevoie de parcare, având o asociație care a fost deschisă recent.
Spațiul din fața porții îl au liber dar ei doresc și Locul de parcare de lângă.
Este legal?
Atâta timp cât sunt locuri de parcare fără plată, au dreptul acesta?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu au ce sa iti faca legal, e la mica integere sau intimidare, nu te lasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu blochezi o cale de acces si nu este interzica parcarea in locul respectiv spatiul public apartine tuturor si poate parca oricine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea au dreptul asta. Incearca sa vorbesti cu sefii de la munca, si cu asociata aia a lor.
Poate gasiti o solutie de mijloc.

| 1onur a răspuns:

O fi un nebun isa pus frate pata pe tine. Nu are voie să-ți interzică ăsta dacă este parcare publică libera că-ți bolnavi mintali sănt și învidioși pe tine ca ai permis și mașină lumea sa îmbolnăvit de la atâta răutatea și prostie fără nicio limită dușmănia ia nenorocit pe toți. Cel mai bine evitați să-ți mai parchezi mașina acolo frate că cine știe ce-ți la mașina din invidie și răutate și îți ridică mașina Parcheazăți mașina frate în alt loc cel mai bine.