| SurugiuMihaela a întrebat:

Bună ziua.
Caut urgent pe cineva care știe cum se pot recupera conversatiile de pe messinger? Conversații sterse!
Contra cost!
Sper ca exista o posibilitate pentru recuperare.
Ce găsesc pe google nu îmi descarca doar ce am deja.

1 răspuns:
| alexishere a răspuns:

1. Arhivare vs. Ștergere:
Dacă ai arhivat o conversație, aceasta nu este ștearsă definitiv, ci doar ascunsă. O poți găsi astfel:
• Deschide Messenger.
• În bara de căutare, introdu numele persoanei sau grupului cu care ai avut conversația. Dacă a fost arhivată, va apărea în rezultate.
2. Copierea datelor de pe Facebook:
Dacă ai șters efectiv conversația, o posibilitate de recuperare este descărcarea datelor tale de pe Facebook. Iată cum poți face acest lucru:
• Accesează Facebook pe un browser și mergi la Setări.
• Selectează Confidențialitate -> Informațiile tale de pe Facebook.
• Alege Descarcă informațiile tale.
• Selectează perioada și tipul de date (asigură-te că selectezi și Mesaje) și apasă pe Creează fișier.
• După ce fișierul este generat, vei putea descărca un fișier arhivă care poate conține conversațiile tale.
3. Backup-uri pe telefon:
Dacă ai făcut un backup la telefon, este posibil ca anumite mesaje să fi fost incluse în acest backup (pe Android, iOS sau în cloud).
4. Contactarea persoanei cu care ai avut conversația:
Dacă niciuna dintre metodele de mai sus nu funcționează, o altă opțiune ar fi să încerci să recuperezi mesajele direct de la persoana cu care ai avut conversația, dacă ea nu le-a șters.

Ai grijă deoarece : ⬇️

Odată ce mesajele sunt șterse definitiv și nu există un backup sau nu au fost arhivate, șansele de recuperare sunt foarte reduse.