| ralu_3403 a întrebat:

Daca un copil de clasa 1 are media pe semestrul 1 zece la toate materile, iar pe semestrul doi are la o singura materie media noua i se da coronita? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| ApofissPapaya a răspuns:

Depinde. daca acel copil, are colegi de clasa care au aceleasi medii, sau sunt copii care au chiar TOATE mediile de 10 pe ambele semestre, poate fi intrecut. Daca nimeni nu mai are note asa mari ca el, primeste el coronitahappy!

3 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Bănuiesc că da, dar în ciclul primar parcă se dădeau calificative...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un copil de clasa I nu are medii, ci calificative. Du-te si te joaca in alta parte.

| Drunkk a răspuns:

Da se da, si eu am o colega care are toate mediile de 10 pe primul semestrul si pe al doi-lea semestru are decat 1 singur noua la medie.