| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! De ce Putin vrea Ucraina? Când se va termina acest război? Vine și în România?

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

Putin nu vrea Ucraina, vrea doar sa o slabeasca militar si sa pastreze teritoriile din est unde sunt resursele minerale si etnicii ruşi.
Razboiul va mai dura cativa ani, nu iti poate raspunde nimeni de aici, ci doar conducatorii de la Moscova si Washington.
Romania? Da, s-ar putea sa se intample si asta fiindca dpdv strategic Rusia are nevoie sa se intinda pana la munții Carpați, nici mai aproape dar nici mai departe! Daca si cand se va intampla depinde de lupta economica impotriva dolarului si cum se va termina aceasta! Deci urmareste conflictul economic dintre BRICS si G7 si vei putea aprecia cand se face miscarea catre Romania si Carpați.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu o vrea. El vrea teritoriile deja ocupate. 2. Când vor americanii. 3. Nu.

| intrebdetasta2321 a răspuns (pentru sadrian46):

Credeti ca sunt sanse foarte foarte mici ca sa dea cineva cu bombve atomice sau sa fie implicata Romania in razboi? dar daca va iesi vreodata Romania din NATO? adica noi ca tarisoara suntem slabi rau, dar ce sa ne si ia?

| Hyperion7 a răspuns:

Putin nu vrea Ucraina, nu din ce vad eu, vrea doar sa o distrugă pentru neînțelegerile din trecut.
Cât despre România, posibil sa intre și ea la un moment dat.Nu este exclus un viitor Război Mondial.
Sa ne aducem aminte că Primul Război Mondial s-a iscat de la un conflict aparent banal, ce-l De-al Doilea, cam la fel.Ce te face sa crezi că nu se poate isca un al treilea conflict armat?
Bine, nu c-as vrea eu, din partea mea aș face pace de azi, însă nu știu dacă lucrurile mai pot merge așa la nesfârșit.Ramane de văzut!

| Drake21 a răspuns:

Avem soldatii Nato : francezi si belgieni, comandantul este francez nu american, m ai avem 4k soldati francezi cu comanda direct de la Paris in afara de soldatii din Nato, deci ramaneti acasa si nu atacati Romania ca va stergem de pe harta

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Ce sa m ai francezii si romanii au inchis marea neagra romaneasca cand transportau turcii cereale, o spus ceva erdogand? Csf ii bombardau francezii in secunda 3 si pe turci rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Nu vine în România ca facem parte din NATO, nu e asa prost Putin.