| Eva1997 a întrebat:

Bună ziua! În afară de cursuri de prim ajutor ce mai trebuie să învăț ca să lucrez la Crucea Roșie (ca salvator)?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa faci un curs de asistent medical, este 3 ani si se face privat la o scoala postliceala dupa care dai examene si primesti certificat ca esti asistent medical generalist, avand abia dupa aceea sansa sa te inscrii ca asistenta la Crucea Rosie sau la spital or clinica, care angajeaza asistenti incepatori.