| Crian6651 a întrebat:

Bună ziua!
Oare cine este mai inteligent, un doctor sau un avocat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca s-au facut cercetari si statistici de acest gen dar nu cred ca exista diferenta de inteligenta, la modul general, intre cele doctori si avocati.
In fiecare profesie pot exista persoame de inteligenta diferita.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambii. Fiecare in meseria lor.

| relian a răspuns:

Nu poti compara doctorul, decat cu popa, primaru, politistu si pompieru, cam toti is la fel laughing adica batuti in cap, ochelari de cal, minte ingusta.
Doctorii nu gindesc, ei actioneaza, la fel ca popa si compania.

| johnnny123 a răspuns:

O întrebare mai fără sens nu ai găsit?
Crezi că toți doctorii au nivelul de inteligență x, iar toți avocații au nivelul de inteligență y și că le poți compara?

| anonim3247 a răspuns:

La avocați inteligența diferă cu ce se ocupă ei.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

La doctori tot la fel diferă inteligența.