| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Oare de ce nu se mai gasesc in magazine lame de guma de mestecat? Ci doar pernite? Cand eram eu mica se gaseau si lame. Si erau mai bune ca pernitele.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Se mai gasesc si acum, dar nu in toate magazinele micute. De exemplu, exista lame de guma Orbit :

https://www.emag.ro/......DM3J1BBBM/

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Acelea sunt pentru tine.
Ca esti mic! laughing love struck
Nu ai vazut cat de mare scrie pe pachet: 'for KIDS'? happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

De fapt, nu sunt pentru mine, dar eu sunt un baiat rau si incalc regulile de pe ambalaj laughing

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru Celcestietot):

La supermarket nu sunt

| Celcestietot a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Aceste gume lamate pot sari din orice loc, asta am mai observat.

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și-au făcut ăștia provizii rolling on the floor

| Dorotheea21 a răspuns:

Exista guma de mestecat Five (5), lame, care se gasesc efectiv peste tot.
Am chiar acum un pachet la mine, pot sa ti'l pozez daca nu stii cum arata.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru Dorotheea21):

Stiu cum arata. Am mancat odata si nu mi-a placut

| răspundtot a răspuns:

Salut. hai că îți spune tata un secret : verifică abcurile din zona gării orașului tău. Găsești drajeuri, lame de mestecat, biscuiți ca din patiserie, lapte la pungă, arahide în ciocolată, ciocolată în formă de ceas cu scufița roșie...

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru răspundtot):

Am inteles. In supermarketuri nu am gasit