| Eva1997 a întrebat:

Bună ziua! Pe adeverința de la școală ca să fiu asigurată medical mi s-a dat pe anul școlar 2024-2025! Înseamnă că din vacanța de vară nu o să mai fiu asigurată?

Răspuns Câştigător
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Astea-s legile de pe la noi, mor functionarasii daca nu plimbam hartii de colo colo.
Ar trebui sa fii asigurata si pe perioada vacantei de vara.
Poti verifica aici: http://cas.cnas.ro/page/verificare-asigurat.html
(cand va merge situl)

Daca vrei sa ramai la medicul actual de familie, trebuie sa ii duci adeverinta de elev eliberata de secretariat.