| croissant a întrebat:

Buna ziua, sunt educatoare, sa ii spun doamnei directoare de la gradinita ca sunt foarte racita ca am un ganglion la gat si ca imi curge sange la nas cand suflu si sa ramana la latitudinea ei daca sa vin la gradinita sau nu? Ma gandesc sa nu ii contagiez si pe copilasi. Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

O suni, ii explici ce s-a intamplat si ii spui ca abia luni seara te poti vedea cu medicul de familie, asadar ar fi o idee buna sa nu mergi maine. Sper sa te inteleaga si sa nu fie nimic grav. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu la latidudinea ei, ci așa cum decide medicul de familie.

| croissant explică (pentru sadrian46):

Dar medicul meu de familie luni este de dupa-amiaza. Iar eu nu stiu daca sa ma duc luni de dimineata sau nu?

| CIaudiu a răspuns:

O suni, ii prezinti problema si ceri invoire.