| 1Marinn1111 a întrebat:

Bună ziua
Știe cineva dacă există opțiunea atunci în mergi într-o vacanță în altă țară ( de ex din București în Paris Franța )să plătești să te aștepte cineva în aeroport să te îndrume până la intrarea în avion atât în țară în care pleci (București)cat și în țară de unde vei pleca la întoarcere ( în Paris )? Există agenți de turism care oferă acest lucru? Noi nu știm engleză și ne e teamă în aroport

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi intr-un grup organizat de o agentie de turism.

ca idee, nu trebuie sa stii engleza, mai ales acum ca nu ma sunt controle de documente nu interactionezi mai cu nimeni.

| 1Marinn1111 explică (pentru suntserios):

Știu ca nu interacționezi, dar când te întorci din țara respectivă în Ro, trebuie să ai puțin habar limba…Am avut o situație în Antalia, în aeroport unde am găsit cu greu chiar și cu google translate

| mastadont a răspuns:

Există la aeroport asistență pentru persoanele cu handicap și este gratuită. Practic te ajută să ajungi la avion și de la avion la ieșire. Când iei biletul de avion cere și acest lucru. Am călătorit de multe ori astfel, mergi cu încredere.

| LisaJulie a răspuns:

Căutați o agenție de turism cu un circuit! În acel circuit vi se oferă totul de la ghid în limba romana la tururi cu explicații

| 1Marinn1111 explică (pentru LisaJulie):

Am căutat însă circuitele sunt cu mai mult de 3 noapti și costă destul de mult față de city break-uri…