| Mocanu_Madalin_1994 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o intrebare!

Daca esti agresat de 1 major,eu fiind minor, am si certificat medico-legal 3 zile, si 2 martori precum ca acea persoana m-a agresat, ce i se va intampla? vreau sa stiu un raspuns asa informativ! va multumesc!

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Buna, daca ai certificate medico-legal e perfect. Ce nu am inteles eu este daca ai depus sau nu reclamatie la politie impotriva acestui individ? Daca ai depus sau depui, in functie de gravitatea situatiei, poate primi o amenda contraventionala sau poate fi arestat intre 6 luni si 2 ani pentru vatamare corporala si rele tratamente aplicate minorului, repet depinde de caz.

| Mocanu_Madalin_1994 explică (pentru catablondu):

Am depus, au depus si martorii! deci am 3 zile spitalizare[certificat]+sunt monor+martori

| catablondu a răspuns (pentru Mocanu_Madalin_1994):

Aha, ai primit numarul de inregistrare al reclamatiei?