| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Un lucru înainte sa expire își pierde gustul?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu. Expirarea este durata la care producatorul iti garanteaza ca acel produs este bun. Dupa nu mai ai garantie. cam asta inseamna acea expirare.
E ceva gen cum e si la masini, iti da garantie nu stiu citi ani, dupa, nu inseamna ca arunci masina ca nu mai este in garantie.

Cind un aliment nu mai este comestibil simti, isi schimba culoarea, gustul, devine amar, iute, acru etc.

1 răspuns:
| Whitte a răspuns:

Nu. Cele care se altereaza au gusturi ciudate: acru, putred, etc.