| WallzRUp a întrebat:

Bună ziua.

Voi sunteți de părere că Brașovul a devenit un oraș foarte balcanizat?
Voi când umblați pe străzile Brașovului, mai simțiți că sunteți în Ardeal? Dacă n-ar fi prezente clădirile istorice, nici nu cred că ți-ai da seama că ești în Ardeal.
Brașovul e ciudat, comparativ cu alte orașe din Ardeal, vibe-ul de Transilvania cam lipsește.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la Bucuresti, stai cateva zile sa vezi pe urma cum e Brasovul,,,,

| sierra1 a răspuns:

Blacanizat = ardelenesc? Interesant