| T0T a întrebat:

Că tot a început școala, care sunt din punctul vostru de vedere aspectele pozitive și negative la școală? Aceste aspecte pozitive sau negative sunt în concordanță cu ceea ce vă place sau nu la aceasta?

Răspuns Câştigător
| Dragosdoar a răspuns:

Pai sunt mai multe aspecte negative decat pozitive daca ne referim la scolile din Romania. Esti bagat in clasa cu toti boratii, se formeaza cele mai periculoase gasti de infractori, prosfesorii sunt obligatii sa infrunte toate exemplele negative din scoala de uni singuri etc e o lista intreaga

7 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Pozitiv:
inveti chestii
cunosti oameni
petreceri
dragoste
suferinta
iti faci un viitor

Negative:
tigani
profi duri
bani pe carti
bani pe meditatii daca esti prost si nu prinzi din clasa sau e proful ratat

| syd a răspuns:

Aspect pozitiv e ca unora dintre profi chiar le pasa. restul sunt aspecte negative

| Dorotheea21 a răspuns:

Weltschmerz. happy
Aspectul negativ este ca am terminat scoala si nici macar un salariu urias nu se compara cu viata din facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape 98% din puradei sunt la scoala si nu mai ocupa locul in mall ca sa caste gura. Binecuvantata fie scoala. laughing

Cam astea erau la mine :

negativ :
- iti cam tocesti curul 5/6 ore pe un scaun
- trebuie sa inveti chestii care nu te intereseaza si ca bonus orele alea sunt mai multe
- pauza e prea scurta si de-abia apuci sa deschizi punga cu mancare ca deja s-a sunat si unii profesori pur si simplu nu inteleg ca iti e foame
- orele de mate
- kg de carti pe care trebuie sa le cari
- daca inveti de dimineata : trezitul de dimineata si aglomeratia, la ora 8 toate babele sunt in autobuze/microbuze -.-"
- orele in care diriginta e mai chiulitoare decat elevii si " a uitat " ca are ora

pozitiv :
- exista si profesori faini care n-au morcovul in fund cu tot cu iepure
- ore la care razi cu lacrimi, nu de profesor
- orele de informatica
- caterinca din pauze
- chiulitul love struck
- proiectele
- moralele dirigintei care incepeau cu " Dupa ce ca este o chiulangioaica fara pereche " dar mereu se terminau cu ceva de bine rolling on the floor)

| Innsbruck a răspuns:

Materiile nefolositoare si timpul pierdut cu ele, asta ma deranjeaza cel mai mult.De ce nu ne putem alege 4-5 care sa ne placa si sa avem timp pentru a ne specializa doar pe ele? Mai sunt o multime de lucruri care ma deranjeaza cum ar fi nedreptatea, notele date care nu au legatura cu cunostiintele tale la aceamaterie, ci ca el e profesor si poate face ce vrea, lipsa respectului intre oricine, aerul de superioritate din jur etc

| T0T explică (pentru Innsbruck):

Poate pentru că trebuie întâi să știi foarte bine ceea ce îți place și pe ce să te axezi.

| OverlyAnnoyedAccount0 a răspuns:

Ce intrebare anosta de chestionar in revista scolii!

Aspectele negative sunt date de intrebarile cu teme ce se vor scurge pe aicisa, pe site-ul acesta minunat.
Cele pozitive sunt date de faptul ca macar vor fi si intrebari cu teme, nu doar despre relatii si sex.