nony
| nony a întrebat:

Ca tot se vorbeste de schimbare ( de toate felurile ), alegeti useri care, in opinia voastrá, au lasat o amprentá asupra TPU-ului ( all time ) Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Din punct de vedere al capacitatii avizate de a da sfaturi in domeniu, o nominalizez pe Brigadela.Meseria pe care o are ii permite sa dea sfaturi bune celor care au nevoie si e de apreciat faptul ca isi face timp pentru a activa pe site
Un user cu o obiectivitate iesita din comuna, cu niste sfaturi excelente este Kongeriket.Desi se abat asupra lui ploi acide de stupid si nefolositor, cand le zice le zice de lumanarilaughing
As nominaliza si un filozof dar e mai dificil.Sunt mult prea multi
Printre cei care au lasat un impact asupra site-ului as mai nominaliza pe:Criticul, Alllina(nu mai stiu exact cum era nick-name-ul, a trecut ceva timp de cand si-a sters contul), Cristache(old schoolsmug), userul care a starnit atata valva cand a fost ales expert Arhtur(acum am vazut si eu comenturile de pe blog, eh nu e tarziulaughing)
Si bineinteles Nony, filozoful contemporan

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

@Criticul.Hai omule nu mai fi asa modest.Pe toti ne-ai cucerit cu intrebarea cu pantofii aia frumosihee hee

| Razvan a răspuns:

Relax, omule ca nu te ia nimeni peste picior.Cred ca stii cat valorezi, cat valoreaza raspunsurile tale deci ce nevoie ai de confirmari? Eu imi aduc aminte de un user in functie de o intrebare pusa de el, tocmai de aia am adus in discutie intrebare cu pantofii. Fara supararewinking

| Bacemi a răspuns:

Brigaela deoarece este un profesionist si a ajutat pe multi utilizatori care sufereau de anumite probleme.

Apoi utilizatori care au adus o contribuie importanta ( cel putin in opinia mea ) sunt Mariana, april, aqualuna, mira, monyk si toti cei care au stiut sa isi spuna punctul de vedere pe un ton cald care sa te faca sa iti doresti sa cunosti mai multe si sa iti pui unele semne de intrebare.

| Hmmmm a răspuns:

Cred ca toti am lasat o amprenta asupra TPU-ului, asupta useriolor pe care i-am ajutat sau i-am criticat.
daca nu am fi lasat acea ampreunta pe undeva nu cred ca mai primeam acele stupiduri, acele injuraturi sau acele mult ravnite fundite.
mie imi place sa cred ca intr-un an de zile am reusit sa imi las amprenta pe aici pe undeva, imi place sa cred ca poate am schimbat ceva cu un raspuns pe care l-am dat, imi place sa cred ca am deschis cuiva ochii atunci cand trebuia.
sunt mult prea multi useri de valoare care si-au lasat amprenta aici. unii m-au schimbat chiar si pe mine.cine? secret de stattonguelaughingde fapt chiar nu mai e un secret...sau e? sunt in ceata! doresc sa fiu lamurita!:laughing

| Hmmmm a răspuns:

Nu stiu de ce azi mereu simt nevoia sa ma intorc la intrebarile tale si pentru a doua oara deoarece mereu uit cevalaughingam uitat sa argumentez...
userii care si-au lasat amprenta pe mine si-au lasat-o deoarece citind intrebarile si raspunsurile lor am invatat cate ceva.de la acei useri am invatat cum e sa te implici in momentul in care raspunzi, ca sinceritatea este cea care conteaza mereu chiar daca doare, cu ajutorul lor am prins curaj sa imi spun parerea chiar daca nu sunt de acord cu userul care pune intrebarea.am invatat de la ei sa fiu EU cea care raspunde.acei useri m-au marcat, deoarece citind raspunsurile lor si intrebarile lor am reusit sa imi dau seama cam ce fel de oameni sunt.am invatat multe de la ei si le multumesc pentru asta.

| Zazu a răspuns:

Amprente au lasat doar numberele oane, in ordine matematic cronologica incepand cu Antonia, de care nu isi aduce aminte nimeni, Brigaela, Bula(desigur ca nici de el nu isi aduce nimeni aminte, si Legiuitoarea. O altfel de amprenta a lasat-o si domn Injiner, Anna si Eillen, pe care de altfel le admir. Eillen poate fi un exemplu pentru majoritatea tinerilor de pe site, merita sa ii cititi blogul, cu toate ca la vremea respectiva multi dintre noi au considerat-o o parria, oar pentru simplu fapt ca este credincioasa, apartinand ritului penticostal.Printre cei"comuni" care au mai ramas sa isi dea si ultima suflare pe site, ar fi Psiholoaga, PsihoSex, No god, Bro, Bent, Lolita, Mlm si inca vreo cativa care pot fi numarati pe degetele unei maini. Furni, un personaj carismatic, Hep-Hap o valoare educativa care nu poate avea termen de comparatie decat cu Brigaela, Bent si Dmonik(care nu au renuntat sa lupte cu morile de vant agramate)Lolita si Ursulika pline de umor.Andreutz,Mihai,Cami,Mumoasa,Raluca Buzoianu, Vali Mocanu, SelfHelp, alti cativa useri. Am dat nume pentru ca e frumos sa ne aducem aminte de oameni care ne-au umplut sufletul, pe care din pacate ii intalnim foarte putin in ultimul an. Aceasta Niu genereishan, care a aparut cu noi forte in ultimul an, din pacate, nu are foarte multe de spus, si uite asa ne dam seama de copiii pe care i-am educat si crescut, multi dintre ei au crescut pe acest site, au renascut din tarana si au ajuns experti. Ii cunostem si stim cine sunt, in unii din ei tipa ipocrizia, dau sfaturi despre viata, cand de fapt sunt toatal paraleli, facand erori enorme si incercand sa isi redeseze un ritm pierdut al adolescentei facand din acest site un rol in viata lor, dar din pacate numai in viata virtuala, nu si in cea reala.Aici as fi vrut sa dau nume, pentru ca multi dintre voi ar trebui sa stie ca de faptin spatele unui expert se gaseste o altfel de persoana decat cea pe care"o vedem" cu raspunsuri "mii si mii"... dar nu avem dreptul sa judecam pe nimeni.Ca tot se vorbeste de schimbare, totul retrocedeaza, cred ca este evident.Site-ul nu mai este cea fost, dar asta e punctul de vedere al unora, nu poti intreba 70 de mii de useri, ce amprenta a lasat Antonia, sau HepHap. 99% dintre useri habar nu au cine sunt aceste nume care apar la avatar.Au disparut oamenii cu o calificare, cu experienta profesionala si de viata, pentru ca au lucruri mai importante de facut, ecat acelea de a da raspunsuri la intrebarile cu Hanna Montana, sau sa isi puna mintea la contributie si sa ghiceasca ce culoare a ochilor sau in ce zodie este nascut userul X.Ma tem ca oamenii au avut pretentii prea mari de la un site comercial, care pe de o parte este folositor, dar pe de alta parte dezvolta ignotanta.Nu este vina adminilor, asa cum iti spuneam mai cu ceva timp in urma.adminii nu sunt aici pentru a "culturaliza"personaje fara educatie, cei care o pot face suntem doar noi, site-ul este oglinda noastra, daca nu am reusit, totusi, putem spune ca am incercat.
fundita?!

| Zazu a răspuns:

Nu te mai agita asa tare nenica, ca iti plezneste vreo vena...doamne fereste!

| Fetita a răspuns:

Pai eu am cont doar de vreo saptamana asa ca nu prea cunosc lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@onutzu-ce impact am lasat eu?
Bun sau...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amprenta sterilitatii, duplicitatii, inutilitatii, servilismului la adresa semnatarului intrebarii (care recunosc ca m-a scos din carantina fortat) e Lora. Sau Margo? Nu mai stiu. Fata draga, nu fi trista! Se mai gaseste furadan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@onutzu-asta sa inteleg ca ma iei peste picior?
Te inseli daca faci asta.
De o gluma...mai stiu, dar sa ma iei la misto...lasa de dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, citeva cuvinte despre o parte (nu-i pot insira pe toti acum), dintre cei pe care-i apreciez eu.
Psiholoagawinking Nu cred ca are cineva sa-i reproseze ceva. Privitor la ea ca om si ca activitate pe site, corecta, inteligenta, mereu la obiect, niciodata subiectiva.
Brigaela, deja este userul anului. Majoritatea celor de pe site au cuvinte frumoase la adresa ei, pentru ca au primit sfaturi utile de la ea.
Zbenguici. Cum sint destui misogini pe site care se cred "destepti" si considera femeile proaste, sa stea de vorba cu ea sau oricare dintre fetele/femeile nominalizate de mine acum si or sa realizeze nu cit sint de limitati in gindire ci cit le sint de inferiori. Nu contest ca am intilnit si barbati cu un IQ ridicat pe site-ul asta, dar ii pot numara pe degete (in timp ce pentru fete nu-mi ajung degetele, poate si pentru ca site-ul este preponderent populat de sexul "slab").
Monika, profa de romana (careia ii plac amandinele)... si Andraxur, profa de franceza (care-mi datoreaza o caruta de amandinehee hee tongue)
ValiMocanu, nu mai intra de multa vreme pe site si SelfHelp, care de asemenea s-a retras din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@astia sunt la vrajeala pusi. cei mai buni din fruntea piramidei se stiu ei care sunt. voi sunteti mici pe langa aceia, poate chiar unii se afla printre cei numiti de lora... vb de cei din categoria crestina si necrestina(unii au fost amintiti si aici), etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amprenta Ipocriziei - aici nu mai dau nume ca ma plictisesc sa le scriu, dar intra toti cei care se dau mari credinciosi/crestini si nu se opresc sa jigneasca, sa atace si sa arunce in nestire cu stupid( bune exemple de credinciosi).
tu in ce categorie te afli, @lora? (bi'ipocrita?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bai ZAZU dar tie ti-a spus cineva ca esti analfabet? pune mana si invata gramatica si pe urma comenteaza despre ce si-a facut altii din site-ul asta e problema lor tu vedeti de ale tale ipocrit care esti tu ipocrit