| AlexDorinel a întrebat:

Cafeaua si bauturile cu zahar te imbatranesc? Dar tigarile?

5 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Da. Mai ales tigarile. Fara gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te fac să mori mai tânăr.

| SilentRain a răspuns:

Cafeaua natural e un bun antioxidant consumata in măsura
Zahărul accelerează îmbătrânirea și țigările

| relian a răspuns:

Imbatranesti cum esti facut laughing eu cred ca mai degraba te imbatraneste munca grea decat fumatul sau cafeaua.
Cunosc femei care toata viata au stat la umbra,nau muncit mai deloc si au trait pana la suta de ani laughing
Munca,problemele,hai sa-i spunem stres sa fim la moda, si alea te imbatranesc mai devreme decat normal, mai ales stresul, daca este constant.
Asa sa o fredonezi la umbra toata viata, sa bei cafea si sa tragi o tigare poti trai linistit laughing multi ani, dar cum am spus depinde de mostenirea genetica.
In conditii normale fiecare om traieste cat este scris in gene

| UnDiavol a răspuns:

Da te îmbătrânesc și îți distruge sănătate iar in timp poți face depedența serioasă și apoi cauzează și mai rău și tot așa in rău cunosc oamnei care din cauza la băutura nu au ajuns bine deloc de la țigări poți face multe boli de plămâni respiratie și foarte multe boli serioase cafeau la fel dăunează enorm de mult

Zahăr mănâncă uneori și alteori folosea la ceai mănâncă și dulciuri și acolo conține zahar