| Buresbista123 a întrebat:

Caine sau pisica? ce v-ati lua sau aveti? de ce preferati pe unul si nu pe celalalt?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Caine.E mai distractiv

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Am si caine si pisica.
II prefer pe amandoi. Fiecare are iubirea sa diferita pe care o ofera si nu ai cum sa faci diferente pentru ca nu sunt la fel ca sa ii poti compara si sa alegi pe cel care iti place mai mult.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu stau la bloc, un caine n-are ce sa caute la bloc indiferent ca-i unul mic si mai ales daca ar fi mare.

Am avut pisici cand eram mai mic, ma distrau foarte tare, nu cred ca pot compara felul in care o pisica alearga tot felul de bile si ghemotoace de hartie pe covor cu nimic din ce-ar face un caine.

In plus eu cred ca imi iau un animal de companie pe care sa pot sa-l tin in brate si sa nu fie rigid ca o buturuga, am tinut caini in brate mi se par mult mai rigizi.

In plus cainii nu torc. Conform unor specialisti torsul pisicilor precum si pisicile in sine ii scapa pe stapanii lor de stres ba chiar torsul ala cica ne-ar ajuta si pe noi sa ne insanatosim mai bine cand suntem bolnavi. Acu sincer cu boala nu stiu dar cu siguranta pisicile iti iau stresul cu mana...ma rog cu labuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisica, ca e mai usor de intretinut la bloc. Daca as sta la casa mi as lua ambele

| neutrino a răspuns:

Ii prefer pe amandoi, i-am luat de mici si acum se inteleg excelent.

| Wøodenpints a răspuns:

Pisica. Se cacă la litieră și nu trebuie să mă trezesc eu la ore grețos de matinale ca s-o scot afară, chiar și atunci când sunt -20j de grade.
Plus că nu se supără dacă o ignori câteva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si catelui si pisica...Dar sincera sa fiu prefer catelul pentru ca pisicu vara slabeste foarte mult si mai vine si batut in casa si mi-e mila de el sa il vad asa.
si prefer catelul pentru ca de fiecare data cand vin acasa se bucura ca ma vede si dimineata cand suna alarma vine sa ma trezeasca si sa il iubesc.
si ofera i iubire pe care un pisic nu o poate oferii. si catei sunt si mult mai isteti si invata si repede.
Acum depinde de tine.
Succes!

| TPUuser199 a răspuns:

Am 2 pisici si 1 caine.

| Syndre a răspuns:

Am 6 câine.
Am să aleg mereu câinii, pot fi dresați să facă atâtea lucruri, sunt energici și au o stare pozitivă și sunt perfecți pentru activități sportive. Pisicile nu fac nimic, lasă păr în toată casa și personal le găsesc enervante numai prin felul lor de a fi.

| agirll a răspuns:

Imi plac la fel de mult amandoi, sunt niste animale care iti aduc zambetul pe buze cand oameni nu o pot face happy

| Beatrice54345 a răspuns:

O pisica