| Alessia_3526 a întrebat:

Cam cat costa o folie protectoare? Ofer funda si vot primului raspuns.

3 răspunsuri:
| aly a răspuns:

O foli protectoara originala poate ajunge pana la 30 lei iar una contrafacuta este 1 leu

| kleorys a răspuns:

Eu am luat cu 15 lei (ma gandesc ca la telefon vrei)

| Prishille a răspuns:

Daca te referi la foliile auto pentru geamuri, pretul variaza de la 50 roni, folie pe care o tai dupa forma geamurilor cu un cutitas sau cam asa ceva, care il gasesti inclus in cutia cu care vine folia. deslipesti folia secundara si ramai cu folia originala. dai cu apa pe ea si pe geam, si o pliezi cu o spatula mica, inclusa in pachetul foliei. trebuie sa ai putina indemanare pentru asta. si tot nu o sa reusesti sa lipesti 100%uniform folia aia pe geam, datorita faptului ca se indoaie, se lipeste parte peste parte si cand o desfaci se stramba (din cauza asta se va vedea urat pe geam). foliile acestea sunt mai deschise, mai inchise dupa cum preferi. dar imi pare ca te amendeaza daca te prinde cu ele, nu sunt omologate.

o alta varianta sunt foliile omologate si autorizate rar, care pot costa in jur de 500 roni pe care ti le instaleaza o firma specializata. imi pare ca 500 roni reprezinta pretul pentru un geam, sau maxim 2. imi pare ca sunt ilegale foliile pe geamurile fata, sau foliile prea inchise pentru spate.