| mentholinks a întrebat:

Cam cat la suta din cate zic raperii in piese e adevarat?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de rapperi.
Ceea ce urla BUG nu e nici macar inteligibil, cu atat mai putin adevarat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum adica? Daca zice cineva ca "viata este grea" consideri ca asa si este? Fiecare zice ce vrea in piesa, pentru mesaj, melodie, bani... Nu poti sa consideri adevarat sau fals, ci doar sa simti senzatia pe care o exprima. Adevarat 100% o sa fie atunci cand zice cineva intr-o piesa care este a doua lege a lui Newton (ca exemplu).

| mentholinks explică (pentru DoarBogdan):

Eu ma refer la actiunile pe care le descriu si scenariile?

| DoarBogdan a răspuns (pentru mentholinks):

Nu a stat nimeni sa faca un raport despre asa ceva incat sa dea un procentaj (hai sa zicem 45, 124% sa fim mai exacti). Unii au facut asta poate chiar pentru ca asta au trait, altii nu. Si cea mai mare parte mai si infloreste povesti.

Asculta un rapper sau orice alt "artist" pentru ce canta, nu pentru cum a trait sau traieste happy

| mentholinks explică (pentru DoarBogdan):

Pe mine ma intereseaza ce canta artistul daca e adevarat sau fals nu ce si cum traieste.

| DoarBogdan a răspuns (pentru mentholinks):

Bun happy
Ti-am raspuns, nimeni nu stie sa iti zica procentajul. Depinde de fiecare in parte.

| SilentRain a răspuns:

Depinde de fiecare în parte, unele piese sunt 100% reale
Alte doar rimează bine și atât

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui pe toti la un loc, si nu toti fac la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50-50

Unele chestii le canta doar pentru ca suna bine, si altele chiar li s-au intamplat in viata reala.