| gamerulmalahios a întrebat:

Cam cat pot sa mai cresc in inaltime la 17 ani?
Salut TPU! Sunt scund si ma deranjeaza acest lucru.Din cauza asta, tot incerc sa mai cresc si traiesc cu speranta ca voi ajunge mediu de inaltime.
Totusi, ca sa ajung mediu de inaltime ar trebui sa cresc inca 7 cm...iar avand in vedere ca din cate am citit pe net, dupa 17 ani baietii mai cresc doar vreo 1-2 cm, nu sunt sigur de asta. Daca chestia asta e adevarata atunci e cam nasol pentru mine.
Deci, voi ce credeti?
CAM CAT MAI POT SA CRESC IN INALTIME LA 17 ANI? AS PUTEA AVEA UN PUSEU DE 7 CM SAU MAI MULT? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

N0xEterniS acelasi lucru afirm si eu, maxim 1, 2 cm, solutia? operatia la genunchi, dar costa

| N0xEterniS a răspuns:

Nici pe departe 7 cm. Depinde de genetica dar 7 cm de la 17 ani incolo e mult prea mult.
Si eu eram frustrat ca si tine, mai voiam cativa cm, dar nu s-a intamplat, dar usor usor am acceptat faptul ca asa stau lucrurile si acum ma doare la basca, chiar nu ma deranjeaza deloc inaltimea.
Exact cum ai citit pe net, baietii parca cresc pana pe la 20-21 de ani, exista un boom dar cred ca la tine s-a desfasurat, depinde de genetica, o sa mai cresti probabil 1, 2 poate 3 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de la 18 ani la 20 tin minte ca am crescut doar 3 cm asa ca, ce sa zic. Cam naspa de tine. Ce inaltime ai acum?