| bleakk a întrebat:

Cam ce activitati poti face pe facebook fara a fi considerat snob,aiurit,ratat. Este ceva anormale daca din in cand mai dai share la o melodie,mai un check-in,un status, o poza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selfie-urile sunt penibile daca adaugi prea des. E afirmat de majoritatea specialistilor in psihiatrie ca fiind o forma de narcisism mai avansata.

Check-in-urile fara valoare sunt penibile. Una e cand iti dai check-in cand calatoresti spre o destinatie turistica interesanta, alta e cand iti dai check-in cand te-ai dus la shaormeria din colt cu pisica.

Share-urile de melodii sau ganduri sunt bune, dar depinde ce scrii si cam ce prieteni ai in lista. Vei observa ca nu vei aduna like-uri la asa ceva. Iti dau doar prietenii cei mai apropiati. Restul din lista ii intereseaza doar pozele personale. Asta e relevant pentru majoritatea, si da, e trist! Si nu, nu ti se da like pentru ca tare mult te apreciaza in poza. Iti vor da like pentru ca asta le place pur si simplu sa vada.