| gamerulmalahios a întrebat:

Cam cu cat as putea sa par mai inalt si cum?
Salut TPU! Sunt scund si complexat de acest lucru.Din acest motiv incerc sa fac tot posibilul sa mai cresc in inaltime sau cel putin sa par mai inalt.
Inaltimea mea este 1.66 dar in general am impresia ca par de 1.70-lumea cam atat imi da(probabli datorita parului care are cam 2 cm si pantofilor care tot cam asa).La un moment dat totusi am citit pe net ca poti sa pari mai inalt prin anumite moduri de ex pantofi lift(elevator shoes) si talpici.Am vrut sa imi cumapar o pareche de pantofi lift cu 7-10 cm dar nu erau ai mei de acord, asa ca mi-au luat cu 3, 5.De asemenea mi-au mai luat si niste talpici (care ma fac sa zic cu 2 cm mai inalti).Cel mai mult ajung asa la 173 (cu tot cu freza).In schimb ma tot gandesc ca daca mi-as fi luat pantofi mai inalti (de ex 8 cm) si mi-as pune pai multe branturi(talpici) as putea sa par si mai inalt de atat-poate as ajunge chiar la 1.78.N-am incercat asta pentru ca pur si simplu nu m-au lasat ai mei(ziceau ca rade lumea de mine pe strada) in schimb daca as fi putut cel putin as fi incercat? Voi ce parere aveti
CU CAT AS PUTEA SA PAR MAI INALT DECAT SUNT? STITI CUMVA SI ALTE MODURI PRIN CARE AS PUTEA SA PAR MAI INALT? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce varsta ai?

| gamerulmalahios explică (pentru RAY):

| RAY a răspuns (pentru gamerulmalahios):

Nu vei mai creste mult, poate 2, 3cm

| Emma30555 a răspuns:

Acei pantofi care sunt de 7, 8 cm dacă ii încalți nu se vad oare? Dacă se vad, într adevăr e destul de urat, ai tai cam au dreptate, oricum nu poți sa ii porți tot timpul, mai bine mai natural, gândește-te la cei care au un pic de chelie și își lasă parul din fata mai lung ca să acopere acea porțiune, nu ți se pare mai penibil asa decât dacă s ar tunde scurt? Unui bărbat ii sta mai bine natural și fără complexe, de vopsit la o anumita vârsta sunt de acord dar alte artificii cred ca devine prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatueaza-ti pe picioare niste picioare mai lungi.