| Mozzarella a întrebat:

Cand incepe scoala dupa vacanta de paste? (Suntem in 2011)
Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| đïεŋųŧşą a răspuns:

Scoala incepe miercuri 27 aprilie.
Ministrul educatiei, Daniel Funeriu, a decis prelungirea cu o zi a vacantei de Paste. Drept urmare, marti, 26 aprilie 2011, nu vor fi tinute cursuri in invatamantul preuniversitar.Autoritatile au explicat ca au luat aceasta decizie datorita "concomitentei Sarbatorilor Pascale in lumea crestina", dar si pentru ca, in saptamana de vacanta care a premers Sfintelor Pasti, foarte multi elevi au participat la olimpiadele scolare pe discipline.

Paste Fericit!

6 răspunsuri:
| D33A_5116 a răspuns:

Scoala incepe Marti pe 26 aprile.Paste Fericit

| alessia a răspuns:

Scoala incepe miercuri.sunt sigura de asta:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miercuri

| Mozzarella explică:

Eh. nu stiu pe care sa va cred sad varul meu zice ca merge miercuri, iar eu zic marti. eu sunt pe cls a IV-a, clasele I - IV pe ce data merg?

| sunshine15 a răspuns:

Si as vrea sa stiu cand se incepe scoala
marti sau miercuri?confused

| AlexShadow26 a răspuns:

In mod normal scoala trebuie sa incepem pe 26 aprilie (marti) dar ministerul a decis sa incepem pe 27 (miercuri) paste fericit