| e m i l y a întrebat:

Cand intru la *100# la mesagerie vocala imi zice "status: inactiv". Totusi cand ma suna cineva, dupa 5 tonuri de apel imi intra mesageria! [ mesagerie, y r u doin this!?] So, ce trebuie sa fac ca sa se dezactiveze pe bune? (sunt pe orange) Am incercat si varianta cu sunat la 200 si pe urma sa apas tasta 5.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Poti dezactiva serviciul de Mesageria Vocala astfel:

- prin Self Care - apel gratuit la *100#;

- din aplicatia Contul meu, sectiunea servicii / mesagerie vocala;

-prin apel gratuit la Serviciul Clienti – 411 (daca esti abonat Orange), 444 (daca detii o cartela Prepay).

In cazul in care situatia mentionata in mesajul tau mai este de actualitate, pentru o analiza a situatiei contului tau, te rugam sa ne contactezi:

- telefonic, prin apel gratuit la Serviciul Clienti – 411/444;

- in orice magazin Orange;

- prin sectiunea contact ce se afla pe pagina oficiala a Orange Romania;

- prin aplicatia Contul meu, sectiunea contacteaza-ne.

Cu prietenie,
Orange helper