| lidia_7906 a întrebat:

Cand iubesti o persoana trebuie sa ii ierti aproape orice? Si daca te deranjeaza ceva la el cum ii spui fara sa ii ranesti sentimentele?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simt ca acea persoana chiar merita si ma iubeste, as putea ierta.Acum depinde ce sa iert si cat sa iert.Era o vorba :"ti-am iertat tot, iar tu ai luat-o ca pe o slabiciune". Daca te deranjeaza ceva la el si nu vrei sa fi asa directa, macar ii dai de inteles.happy

| DaianaDC a răspuns:

Nu stiu c sa zic.eu nu pot sa ii iert orice. eu`s genu care spune c simte fata in fatahappy depinde de ce vrei sa ii spui respectivei persoanehappy

| Razvan a răspuns:

Am o cantitate industriala de egoism in fiecare por de pe mine.Eu ma iubesc atat de mult pe mine incat cu greu accept compormisuri.Ma gandesc zile intregi daca e cazul sa fac un compromis sau nu.Nu cer sfaturi, n-am nevoie. Da e bine sa ierti.In limitele bunului simt si respctului pentru sine

| NuAmHabar a răspuns:

Da! cand iubesti o persoana, ii ierti aproape, aproape! toate greselille, deci nu toate, dar daca greselile se repeta, de exemplu te inseala si iti promite ca nu o va mai face si il vezi si urmatoarea data ca o face, pai atuncea PA!
Iar daca te deranjeaza ceva la acel cineva ii spui cat mai bland!