| YoSiAtat a întrebat:

Cand minciuna si adevarul sunt in conflict, cine credeti ca va castiga intotdeauna? De ce?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună AripiDeInger,
Adevărul, chiar dacă prima oară nu observă că este adevăr, dar apoi îşi dau seama. Poate şi minciuna uneori 'învinge', dar după ceva timp, tot adevărul câştigă. "Minciuna are picioare scurte." Câştigă şi minciuna câteodată, dar "Ulciorul nu merge de multe ori la apă." Încerci o dată, dar de mai multe ori nu mai merge.

Numai bine.

3 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Adevărul va fi scos mereu la suprafaţă, oricât i-ar costa pe cei ce o vor face.

| bebetho a răspuns:

De obicei câştigă adevărul, dar în unele cazuri în care avem de-a face cu o minciună pregătită meticulos, învinge minciuna.

| ΌѵєяТᴴéRąÌnbõW a răspuns:

Buna:d
Ce pot spune eu, este ca adevarul castiga in cele mai multe situatii.Deoarece este pur si inocentbig grintonguedar desigur ca exista si acel adevar trist...
O seara buna sa ai:*