| Lukian a întrebat:

Cand o sa fie Sfarsitul Lumii? O sa fie curand?

3 răspunsuri:
| RaluuX a răspuns:

Pai sfarsitul lumi dupa cum zici tu nu se stie cand va fi, numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul.Sa nu iti faci griji ca sa mai anuntat in anul 2000 parca, ca va fi sfarsitul lumi si uite ca suntem in 2011.

| laur1OOOGB a răspuns:

Nu se stie cand o sa fie, degeaba isi bat capul savanti sa ghiceasca cand o sa fie Sfarsitul Lumii, pentru ca no sa afle niciodata.
Dumnezeu va decide cand o sa fie.
Deci in concluzie nu sa stie cand o sa fie.

| RallFy a răspuns:

Nu mai crede toate prostiile. Sfarsitul Lumii nu va veni curand. Intradevar Sfarsitul Lumii va fi da nu acum. Cam peste sute de miliarde de ani va fi, cand "s-ar putea sa se stinga Soarele" si lumea va disparea de pe fata Pamantului. Funda?