| juniper a întrebat:

Cand va scoate profesorul la tabla si va asculta din ceava ce voi nu intelegeti, ce faceti? Burtologie? Sau cand stiti un exercitiu si nimereste fix la voi? Cum faceti sa nu va emotionati astfel incat sa nu uitati?

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu prin clasa a 6 imi era asa de teama sa ies la tabla laughingSau sa fiu ascultatalaughing
Dar cu timpul am trecut peste aceste emoti happyAm invatat ca daca iti faci putin curaj si inveti mai mult vei lua intodeauna note bunewinking
Lasa emotile deopartewinkingGandeste-te ca e vb de notele tale pana la urmahappy

cami
| cami a răspuns:

Nu mai exista emotii, existau acum 2-3 ani. Ce sa fac, ii spun ca nu-l stiu, si ca sa mi-l explice (fie vorba, de-aia e pus acolo ).

| Klara a răspuns:

Mamaaaaaa, cand ma scotea la tabla faceam o panarama de era toata clasa pe jos de ras, inclusiv profu'. Comentam, obiectam, ma faceam ca nu stiam, si asa mai departerolling on the floor Prindeam "aripi" si tupeu la tablarolling on the floor

| Aurelia a răspuns:

Nu prea mi s-a intamplat sa ma scoata si sa nu stiu...nici nu tin minte sa mi se fi intamplat, pentru ca de obicei ii scoate pe cei ce fac galagie si vorbesc in timpul orei, iar eu nu fac parte din aceasta categoriehappy Cand stiu un exercitiu si ma nimereste, ce? Dau raspunsul normal, nu uit daca am invatatlaughing

| fevrier a răspuns:

Eu încă tremur când ies la tablă, dar doar la matematică. laughing. Deşi profesorul nu dă note proaste dacă greşim. Totuşi, încerc să mă gândesc că poate fac bine şi iau şi o notă mare, gândul ăsta mă calmează.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Am trecut de mult peste emotiile acelea, acum ies de buna voie si ne silita de nimeni la tabla.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai ies la tabla de mult, acum ii scot pe altii la tablahee hee tongue