| RagnarokR a întrebat:

Caracteristicile zodiei - adevar, minciuna, undeva pe la mijloc? Pareri + intamplari care sa va confirme alegerea?

Răspuns Câştigător
| policewoman16 a răspuns:

Personal cred in descrierile si caracteristicile zodiilor in mare parte pentru ce cele mai multe lucruri chiar se porivesc, am observat asta si sincera sa fiu cand cunosc pe cineva nou, ii caut caracteristici despre zodie iar dupa un timp, cand ajung sa il cunosc mai bine ajung sa vad ca zodia corespunde mult cu firea de a fi. Nu cred insa in horoscop, rar sa se potriveasca

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Acele caracteristi sunt intepretabile.
Cel mai adesea se potrivesc la toate zodiile, doar ca ele sunt scrise in asa fel incat sa para diferite, chiar daca in estenta este una si aceeasi.

| Staind a răspuns:

Chestii generale in care este imposibil sa nu se regaseasca cineva.
Si daca nu se regaseste, tot exista o tendinta fina de a se identifica cu ce scrie acolo'sa.
Depinde de cum esti, cum gandesti etc.
Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de 'efectul Placebo', ei bine se aplica intr-o mica/mare masura si aici, depinde cat de naiv/disperat esti!

Totul este doar o uriasa GENERALIZARE din care fiecare poate extrage ce doreste!

De ex daca din grrseala ai citi zodiacul unei alte persoane, si nu ai fi constient de acest lucru, creierul de asemenea ar face asimilitati intre zodiac si persoana ta.

Totul depinde de cum gandesti.

Răspuns utilizator avertizat