| ChristinaO a întrebat:

Care a fost cea mai traznita metoda cu ajutorul careia ati copiat(la scoala)?laughing

10 răspunsuri:
| Elly213 a răspuns:

De la unii la altii:Luam o bucatica de hartie scriem raspunsu pe ea, o bagam in capu de la corector si trimitem corectoru intre noi.
Facem poze cu mobilu, pe banca scriem, ponem copiute in cizme si le scoatem la test, ne prefacem ca scriem pe ciorna si ciorna ajunge din greseala pe banca colegului(asa dam raspunsu), ponem copiute in servetele.de toatelaughing

| EvangelineDS a răspuns:

Tot cu copiuta:
iti trebuie 4 lucruri 1 pix si o foaie [pentru copiuta] niste adidasi sau cizme cu talpa joasa si niste scoci transparent:
bun prima data iti faci copiuta o pui pe talpa pantofului si o lipesti cu scoci transparent [dar peste foaie ca pana ajungi la scoala. se murdareste copiuta]
si uite asa am copiat eu 3 ani la rand si nu mo prins nici un prof
Ca sa poti copia ca porcul trebuie sa te imbraci intr-un fel care sa te ajute:

Ochelari (chiar daca nu porti): Ai nevoie de niste ochelari fara antireflexie. Adica ochelari care reflecta orice lumina. In felul asta orice lumina se va reflecta in ei iar profesorul iti va vedea mult mai greu ochii si bineinteles si directia in care te uiti.
Ex:
Nu veni imbracat in culori prea tari sau cu haine prea cuidate. Cu cat vii imbracat mai ciudat, profesorul se va uita non stop la tine
Tricou/bluza cu maneca lunga, si maneca cat mai stramnta, pentru a putea baga fituici in maneca cate vrei.
Ex:
Pantaloni/fusta cat mai lungi/lunga cu buzunare cat mai multe. Daca pantalonii tai vor acoperi glezna, atunci poti folosi glezna ca un log ideal sa ascunzi fituici.
Ciorapi cat mai lungi. Cu cat mai lungi, cu atat poti baga mai bine si mai multe fituici.+un site
http://fituica.com/cum-sa-copiezi/

| ladybird a răspuns:

Odata am scris niste formule pe tabla si profa nici nu si-a dat seamatongue

| Ysha a răspuns:

La biologie ne-a zis ca ne da la prima cerinta ori sa desenam urechea cu toete componentele ori ochiul cu toate componentele ori limba cu toate componentele si eu mi-am rupt 3 foi si in pauza pe prima am desenat urechea ( cea mai complicata ) pe a 2 ochiul si pe a treia limba si cand a fost sa dam testul mie la prima cerinta mi-a picat urechea si atunci am luat prima foaie si nu a mai trebuit sa desenez big grin si asa am luat zece ...iei...

| xDcreepy a răspuns:

Cea mai traznita faza pe care am patit-o a fost cand m-a ascultat odata la Educatie Tehnologica, aveam fusta si ciorapi transparenti si mi-am bagat in baie fituica in ciorapi si in ora ma uitam pe picior. Cel mai rau a fost cand mi-a alunecat fituica si nu mai stiam ce sa zic.,. dar mereu te poti baza pe un coleghappy

| Foxy_3377 a răspuns:

Am facut deja foaia de la lucrare pentru ca stiam ce trebuia sa-mi dea si cand au dat toti lucrarile am dat si eu foaia mea deja facuta laughing
Sau am scris pe banca sau...pe caiethee hee

| Maria02 a răspuns:

Pai nu creca vrei sa stiilaughinglaughinglaughing...Pai deci mi-am facut poze cu telu si am spus ca am uit la cat e ceasul, si m-am uitat la raspunsuri! A foost usor!:*laughing

| byby0552 a răspuns:

Pai la teste pun caietul pe scaun adica sub mine si cracanez picioarele atunci cand vreau sa copiez si ca sa dau pagina ma ridic si ma prefac ca imi ridic pantalonii si fac cumva sa dau si pagina. Iar atunci cand ma asculta oral imi fac copiute si le bag sub coperta la caiet sau carte...

| Th3Oo a răspuns:

Pai eu chiar azi am avut o lucrare si nu am invatat...asa ca mi-am scris pe telefon ce trebuia sa stiubig grin. incearca. la noi in clasa e foarte populara metaoda asta iar profesorii nici nu observa.

| CatelusuAzor a răspuns:

Pfff multe metodewinking Ori scriu pe banca, pe scaun, pe mana, pe coperta de la caiet etc. Ori scriu sau fotografiez pe tell, sau imi fac o copiutza si o pun sub foaia de test si cand profa nu-i pe langa mine mai trag ca ochiuwinking Unii isi scriu si pe picior laughing