| amandina_9414 a întrebat:

Care ar fi dupa voi necesitatea participarii la concursuri si olimpiade? La ce ajuta? cel mai inteligent si amplu raspuns primeste funditabig grin

2 răspunsuri:
| siwel a răspuns:

Eu am fost la olimpiade.
Ca sa-mi exersez modestia: am luat locul 2 pe judet, desi profu mi-a zis ca trebuia sa iau primul, da' era o chestie de pile.
Te simti bine cu privire la tine ca mergi.
Te crezi destept happy
Esti cu altii care sunt daca nu mai destepti ca altii, macar sunt mai harnici decat ceilaltzi.
Cresti in ochii profilor happy Colegii te invidiaza si te fac tocilara (:
Te pregateste pentru faculta si pentru a fi exigenta cu tine. Da' pentru unii nu conteaza asta. Faculta e pentru ei doar un timp in care chefuiesc pe banii parintilor...
Ai sanse sa inveti sa inveti, ca deprinderea asta e mai importanta decat ceea ce retii efectiv din toata sandramaua.
In general, invatamantul nostru e prea teoretic si prea desprins de realitate, asa ca nu te alegi cu multe pe termen lung pentru viata din participarea la concursuri.
Pune-le in balantza si decide pentru tine ce faci.

| Razvan a răspuns:

Nu e ceva necesar dar daca consider ca ma pricep la materia respectiva cat sa nu ma fac de ras sau sa fac de ras profesorul de la clasa ma duc.In afara de matematica m-am dus cam pe la toate olimpiadelebig grin