| remus a întrebat:

Care considerati ca este menirea noastra pe pamant; a celor de pe site, prieteni, dusmani, amici?

4 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Menirea noastra e aceea de a duce Numele Lui Dumnezeu mai departe spre a face cunoscuta puterea, maretia si bunatatea Lui.Pentru a nu se pierde acest lucru, o alta menire e aceea de a da nastere copiilor nostri, de a trai fericiti fara de pacate pentru a avea viata vesnica.Numai bine!

| Sadiss a răspuns:

Menirea mea pe pamant... cred ca am venit pe pamant sa ajut alte persoane care au nevoie. e singurul gand care imi trece prin caphee hee

| lifeistough a răspuns:

Sa ne intemeiem o familie; primim viata pentru a da viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menirea nostra pe pamant? frumoasa intrebare! Dar oare stim cu adevarat care este? In primul rand sa ne plecam genunchii in fata lui Dumnezeu, sa-i facem voia, fiind buni, iertatori si ingaduitori cu cei din jurul nostru, iubindu-i si ajutandu-i la nevoie, cu un sfat, cu o fapta buna, ce pot sa zic mai mult, cand nici marii filozofi ai lumii nu au gasit inca raspunsul! Menirea mea e sa iubesc si sa fiu iubita, sa ii ajut pe cei aflati in necaz.