| AlexanderAdrian a întrebat:

Care credeti c-a fost cea mai penibila emisiune TV in 2013 si de ce? Am sa dau funda celui sau celei a carui/carei parere corespunde cu a mea.

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Mireasa pentru fiul meu.

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am realizat că plătesc cablul de proastă, nu ştiu nicio emisiune (şi nici nu vreau). Hai că mâine merg să mi-l tai.

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Putine chestii se pot compara cu placerea de a rezilia un contract... momentul cand ii spui verde-n fata gheisei de la ghiseu ca nu mai vrei contract cu firma ei, momentul urmator cand ea te intreaba STAS "Motivul pentru care renuntati, va rog?" si posibilitatea de a-i raspunde neconventional cu glas grav ceva gen " Nu mai vreau televizor ca sa am mai mult timp pentru reproducere, stimata doamna" la care gheisa sa faca o mutra de parca-i rupta fix de-aici http://www.google.ro/......tp?/images ( in caz ca nu se deschide, ti-am dat un link spre Tipatul lui Munch )

| mgtow a răspuns:

OTV e cea mai penibila emisiune.

| DarthNiger a răspuns (pentru mgtow):

OTV nu este emisiune este un canal tv organizat si difuzat de Diaconescu adica a fost acum nu mai este.

| Leocerba a răspuns:

Am luat in calcul numarul de oameni care vizioneaza emisiunea, in felul asta aflam raza de actiune a penibilului, ca una-i sa fie penibila o emisiune la ea pe scara blocului( gen Nora pentru mama 6), unde-o urmaresc 2 ametiti, dar alta-i cand emisiunea cea penibila e urmarita constant de mii de locuitori din toate colturile tarii, caz in care penibilul ei devine primejdios pentru mentalul colectiv.
Mi-a iesit buletinul de stiri/jurnalul de stiri al tuturor televiziunilor de la noi.
-modul dezechilibrat in care prezinta news-alert-urile ca pe iminente dezastre cosmice
-mania de a face stiri din ceea ce gasesc pe sub paturile simbolice, prin gunoaie
-frisonul dezvaluirilor
-nevoia de a face peste noapte subiecte cat mai patetice, cazuri cat mai dramatice( atat subiectele cat si cazurile exista, dar stiristii nu-si misca fundu pe teren sa faca cercetare de caz si-atunci le scot din burta sau, si mai rau, se lasa cumparati pentru a populariza persoane banale, prezentandu-le zilnic drept subiecte arzatoare, gen Bahmuteanu, Loredana, nu`s ce antrenor etc.)
-in zona impartialitatii nu-mi bag coada, am eu naivitatile mele cronice dar chiar si eu pricep ca nu exista detasare la stiri ci doar partizanate mai discrete si partizanate mai desantate asa ca n-am luat politicul in calcul.

| JoeTPU a răspuns:

Vedete la apa si Mireasa pentru fiul meu. Emisiunile alea sunt penibile straight face

| AlexanderAdrian explică:

Incerc sa ma decid acum intre happy hour cu mamaruta si pipilica si ciuma pentru mumie cu mamelucii aia cuplaciosi...

| Leocerba a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

mamaruta? pipilica? ciuma pentru mumie? mamelucii cuplaciosi? Ce tot vorbesti acolo, Franț? Ce vorbe alintate ai in tine? Credeam ca dezbatem, drept pentru care eu chiar am gandit un pic laughing

| AlexanderAdrian explică (pentru Leocerba):

Pai buletinele de stiri nu sunt emisiuni, eu ma refer la emisiuni tv gen divertisment sau talk show

| Leocerba a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Dragul meu, n-ai specificat genul, ca eu sunt fata disciplinata si ma conformam pana la un punct, o luam razna eventual de la punctul ala incolo.
Ai dreptate si tu, toate sunt emisiuni numa` buletinul de stiri nu-i emisiune, e perversiune.
Mea culpa.

| AlexanderAdrian explică:

Din moment ce doua persoane au optat pentru "ciuma pentru mumia mea" am dat funda primei persoane care a mentionat emisiunea.

La mamaruta vin ce-i drept si personaje care n-au nici o vina, insa la mireasa pentru bani absolut toti sunt de un penibil rar rar intalnit, concurentii mai ales, prezentatoarea care are si un nume pe masura samd.

Pe locul 3 e clar Burlacul si vine tare din urma next top model sau cum ii zice, emisiunea in care brontozatu poate sa urle linistit la niste wannabe-models care-s vai de capu lor.

| AlexanderAdrian explică:

A, si apropo, Happy Hour se va numi de-acum incolo La Maruta.

The horror...

| Dariusuu a răspuns:

Vedete la apa.

Ce naiba ne interesează pe noi prostia aia?

| greyhound a răspuns:

Ar fi "vedete la sapa" si "o vara ca p. mea"
Ce sa mai vorbesc de cele de pe kanald si national tv, asa zisele reality show-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing laughing laughing Dar cine se uita la ele? laughing happy laughing Tu, observ... laughing

| AlexanderAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pai am un blog si am si eu o pasiune de a critica. Nu poti critica daca nu te uiti, nu? Sau poate altii pot, ca voiculescu prin telepatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Burlacul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape toate...

| LetMeHelp a răspuns:

Buna!

Eu cred ca cea mai penibila emisiune TV din 2013 este NextStar sau Romania Danseaza.

Bafta! happy

| punkbuster9988 a răspuns:

Serviti va rog!

| iuliaa9974 a răspuns:

Happy Hour.

| CosminZoRR a răspuns:

Mireasa pentru fiul meu.

| fleetFoxes a răspuns:

Toate rahaturile de pe Antene, KanalD si ProTv;
Muta-te pe Digi(Life, Film, World), National Geographic si History. o sa vezi diferentawinking

| AlexanderAdrian explică (pentru fleetFoxes):

Nu ma impresioneaza basistii. Daca generalizezi "rahaturile de pe antene" opinia ta nu merita luata in considerare in special fiindca antenele au si programe foarte bune. La fel si KanalD.

Pe gigi laif si gigi uorld sa te muti tu. NG si History sunt cu enorm de multe clase peste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Sincer, m-ai facut sa rad.
Nu inteleg ce ma face un "basist" (in caz ca are sens ce am scris), dar oricum, merci de reply.
Greseala mea e ca am generalizat. Cand Antena da meciuri, filme sau chiar si programul de dimineata cu Razvan si Dani e super ok. Dar nu cred ca un om care se uita la televizor dupa ceva educativ sau relaxant poate urmari ca-ca-tu-ri-le de genul "In gura presei", "Mireasa pentru fiul meu", "Apces din rect".
Scuze.
Hahaha. Deci Digi World, Digi Life si Digi Film sunt naspa rau, ah? Bravo. Distractie pe antene.

| AlexanderAdrian explică (pentru anonim_4396):

Ce sa faci, tie iti plac retardatii de razvani si putzidani, minorul corupt de Mihaela Rasuflescu, si mie imi place exact pe dos In gura presei. De ce esti basist? Fiindca repeti prostiile monumentale spuse de basisti - "antenele, antenele, in gura presei naspa" La In gura presei se critica regimul Basescu, de asemenea Badea l-a criticat cu tot felul de ocazii si pe Ponta. Propagandistii basisti spun acelasi lucru ca Badea insulta si face spume la gura. Vai da capu lor si al cui mai sustine asta, baiatu e salon abia daca zice niste lucruri aproape cu perdea. Poate il preferi pe adevaratu ghiolban care insulta, nea Banciu, care i-a facut pe toti tigani, tarani, jegosi, lichele, sa vezi la ala injuraturi, da tu sa nu te uiti la Badea ca de, unu in plus sa linga in fund basistii.

Mireasa pentru mumie si Acces din rect stai linistit ca le-am injurat la fel ca orice om de bun simt.

Da gigi world si gigi life sunt naspete. Sunt o adunatura informa de documentare, o imitatie ieftina. N-am zis niciodata ca Digi Film e naspa. Da' nu compara gigi life si gigi world cu National Geografic HD sau cu Viasat history sau cu History si Travel.

N-am pretentia sa prefere toata lumea aceleasi canale de cultura, da cand te-apuci sa repeti basismul "antenele sunt de rahat" e clar ca esti la randul tau basist. Sau ai auzit-o si p-asta pe net in cercurile in care te invarti si o repeti ca e cool pe la tine prin cyber-cartier. Ceea ce e si mai grav.

Era sa uit de jegul monumental de emisiune cu handiCapatos.

| fleetFoxes a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Stai o secunda. Nu am zis ca ma uit la Razvan si Dani, in primul rand. Am spus doar ca is ok, gen mai usor de digerat decat restul emisiunilor de pe Antena 1 (cum ai zis si tu, Capatos, Mireasa... etc etc).
N-ai idee ce paralel sunt cu politica si cat de putin ma freaca PSD, PNL, PDL, etc. Nu am fost si nici nu o sa fiu genul de om care se uit la politica: pierzi un episod, pierzi tot sirul.
History si National Geographic e evident ca sunt mult peste Digi-uri, dar totusi, nu poti generaliza nici tu. Nu sunt doar chestii naspa, mai sunt si normale.
Hai sa o lasam aici asa. Chiar nu mai am chef de contradictii de genu pe un site ca asta.
I'm out. Viata faina!