| Jeanyk a întrebat:

Care credeti ca e cea mai buna cariera/profesie care ar putea aduce cu adevarat fericire/bucurie in viata de zi cu zi!? Care si de ce?

Răspuns Câştigător
| anny3anyy a răspuns:

Nu exista o profesie standard care sa satisfaca pe toata lumea. orice ai alege important este sa te faca pe tine fericit/a indiferent de ce cred cei din jurul tau,si orice meserie mai banoasa sau mai putin banoasa(daca la asta te referi) iti va aduce si neplaceri dar daca iti place cu adevarat ce faci mergi mai departe, daca nu ti se va parea mult prea greu, si posibil vei renunta.

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Orice cariera daca este urmata cu placere ...atunci poate sa aduca satisfactie
tine de caracterul omului ce il satisface pe plan moral si profesional

| Maidanezul a răspuns:

De regula este cea pentru care ai vocatie dar esential sa ai corespondent si in piata fortei de munca.Ex eu vreau sa ma fac contabil dar vinzatoarea din colt are terminata ASE si nu are loc de munca conf pregatirii. Barbatul ei este frigotehnist si el este absolvent la manag resurselr, dar nu a gasit loc de munca in domeniu.Ei ce au constatat ca socoteala de acasa cu piata fortei de munca nici gind sa se potriveasca si au gasit alta alternativa.