| Furnicuta000 a întrebat:

Care credeti ca e cea mai mancata mancare din Romania? Ce mananca romanii cel mai des? Eu as zice shaorma. E doar o presupunere

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fasole. Shaorma e de fițe, mancare preluată de la altii.

| RAY a răspuns:

Depinde, cei in vârsta iți fac mâncare acasă, consuma multe ciorbe si supe, mazăre, fasole, cartofi, sarmale.

Noi ăștia născuți din 89 am copilărit mâncând mâncare sănătoasa, dar daca lucrezi mult apelezi la clovo, deși noi apreciem mâncarea tradiționala mai mult.

Cei născuți după anul 2000-2010 au prins ceva din vechea generație dar consuma fast food si ei.

După 2010 mâncarea lor preferata va fi la clovo iar mâncarea tradiționala va fi data uitări

| LoveSleep a răspuns:

Am întrebat 100 de romani, iar baietii din regie au raspuns ca ciorba de chestii ieftine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Semințe de floarea soarelui

| CIaudiu a răspuns:

Cartofi prajiti. Si cei de la oras o consuma, si cei de la tara. Este ieftin, bun si se gateste rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ciorba, și mâncarea fast food, mâncarea procesata.
În rest, unii mai mănâncă și rahat care nu își vad de lungul nasului și bârfesc și denigrează, pentru ăștia rahatul e felul principal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand serialul thailandez

TharnType The Series https://www.dailymotion.com/video/x7xmx6v

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Shorma cu usturoi o data pe zi și sunt full are carne cartofi și salată

| IgnatVictor a răspuns:

Sincer, mă gândesc la mâncăruri care se prepară cât de cât ușor, cum ar fi: cartofi prăjiți, ouă, crenvurști, salată sau sandvici. Asta pentru cei care își prepară singuri de mâncare, acasă.
Pentru cei care preferă să mănânce în oraș și ieftin, mâncarea fast-food ar intra în top.

| Fabianaa a răspuns:

Fără supărare, dar acum nu cred ca shaorma e chiar asa des consumata. Dacă ar fi într-adevăr asa cum presupui tu, atunci jumătate de populație ar fi supraponderala.As zice ca pe primul loc e ciorba.Pe locul doi cred ca ar fi preparatele din cartofi (tocana, piure, cartofi prăjiți, cartofi la cuptor).

| Lauramee a răspuns:

Ciorba