| Furnicuta000 a întrebat:

Care credeti ca este motivul pentru care unii oameni cand sunt beti sunt veseli, glumeti, iar altii isi iau la bataie si la omor sotiile si sparg tot prin casa? Vad ca oamenii asociaza alcoolul cu violenta si invers si dau vina pe alcool, dar eu nu cred ca e chiar asa...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici eu nu cred ca e asa

alcoolul este doar un dezinhibator si doar iti acceptueaza comportamentul

daca este vesel in viata de zi cu zi vei fi mai vesel cand consumi alcool, daca esti violent de obicei vei fi mai violent cand consumi alcool samd.

| KovacsB a răspuns:

Alcoolul ne reduce inhibiţiile, femeile par mai frumoase, avem mai mult curaj, si practic ne arata cine suntem in realitate.
Un bataus va cauta scandal, un alt tip de persoana devine sufletul petrecerii cu glume si voie buna molipsitoare.

| GirthD a răspuns:

Nu te mai simti constrans, te dezinhibeaza