| anka a întrebat:

Care credeti ca este reteta succesului in familie si in cariera?

4 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

In familie reteta succesului sa fii tolerant si sa nu te certi. sa iti gasesti jumatatea care te iubeste si il iubesti sa va respectati si sa va iubiti sincer si sa comuniati.in cariera; sa muncesti si sa comunici bine cu seful si colegi.nu te gindi la banii. munceste sa fii mai buna.nu te gindi sa iei locul altcuiva

| anad a răspuns:

Sa nu te dai batut indiferent cate piedici intampini si cat iti este de greu! Sa fii maleabil, tolerant, perseverent, hotarat si sa demonstrezi ca meriti!

| Alexandru a răspuns:

In ceea ce ma priveste, as spune ca respectul, increderea, sinceritatea si statornicia care sa ajute la trecerea momentelor dificile sunt indispensabile in viata de familie.
De partea cealalta, in cariera este nevoie de foarte multa incredere in sine si in propria personalitate, gandul ca nimic nu este imposibil, dorinta de a prospera si de a se perfectiona, modestia permanenta, indiferent de succesul avut la locul de munca, pentru a se putea astfel castiga si respectul celor din jur.

| Razvan a răspuns:

Comunicarea e esentiala in ambele cazuri.Trebuie sa ai un tupeu in tine moderat.Nu trebuie sa te lasi calcat in picioare niciodata insa trebuie sa stii sa faci fata situatiei cu calm, sa arati ca stii care iti sunt drepturile. Daca te "miros" ca esti bun, ramai fraierul firmei pana la batranete